Waluta Kupno Sprzedaż
 
USD   3.9145
3.9385
 
 
EUR   4.2837
4.3077
 
 
GBP   5.0947
5.1197
 
 
CHF   4.4309
4.4559
 
 
CAD   2.8552
2.8812
 
 
SEK   0.3697
0.3743
 
 
NOK   0.3634
0.3684
 
 
DKK   0.5731
0.5781
 
 
CZK   0.1674
0.1724
 
 
JPY
2.5000
2.5200
 
Ostatnia aktualizacja: 2024-07-17 22:11:38

Zostań użytkownikiem kantoru

Aby zostać użytkownikiem internetowego kantoru wymiany walut KantorOcean.pl wystarczy wykonać bezpłatną rejstrację. W tym celu wypełnij i zatwierdź formularz rejestracyjny.

W celu potwierdzenia rejestracji odbierz specjalną wiadomość wysłaną przez nasz kantor na Twoją skrzynkę e-mail i kliknij na przesłany link aktywujący Twoje konto. Po aktywacji konta będziesz mógł zalogować się do swojego panelu klienta.


Dodaj osoby i firmy

W sekcji właściciele rachunków zdefiniuj osoby lub firmy, które chcesz uwzględniać w swoich transakcjach.

Przykładowo - jeśli chcesz przelewać walutę obcą ze swojego konta z zagranicy, wymieniać ją na złotówki, a następnie złotówki przesyłać na konto rodziców, to dodaj dane rodziców.

Podobnie - jeśli chcesz wymieniać złotówki na walutę obcą, a następnie rozliczać się w walucie ze swoim kontrahentem, to dodaj dane swojego kontrahenta.

Jeśli chcesz wymieniać walutę na własny użytek, nie musisz definiować żadnych danych osobowych, ponieważ podczas rejestracji Twojego konta użytkownika system automatycznie doda Twoje dane osobowe do właścicieli rachunków.


Dodaj konta bankowe

W sekcji rachunki bankowe dodaj numery kont bankowych, których będziesz używać w swoich transakcjach.

Dodając konto bankowe należy wskazać:

 • osobę lub firmę będącą właścicielem konta
 • walutę w jakiej prowadzony jest rachunek
 • kraj banku, w którym prowadzone jest konto
 • numer rachunku bankowego

W ten sposób dodaj wszystkie numery rachunków bankowych jakich będziesz chciał używać w swoich transakcjach walutowych.


Wpłać pieniądze do swojego portfela walutowego

Wykonaj transakcję wpłaty pieniędzy do swojego portfela walutowego. W transakcji zadeklaruj kwotę jaką chcesz zasilić portfel i z jakiego konta bankowego dokonasz przelewu.

Po zatwierdzeniu transakcji otrzymasz wszystkie niezbędne dane potrzebne do dokonania przelewu na konto bankowe e-kantoru KantorOcean.pl. Zaloguj się do systemu transakcyjnego swojego banku i wykonaj przelew na nasze konto.

Teraz poczekaj chwilę aż obsługa kantoru zaksięguje Twoją wpłatę. Natychmiast po jej zaksięgowaniu wpłaconą kwotę ujrzysz w swoim portfelu walutowym.


Wymieniaj walutę

Posiadając walutę w swoim portfelu walutowym możesz ją w każdej chwili bez problemu wymienić. Aby to zrobić wystarczy wykonać transakcję wymiany waluty, a w niej wskazać:

 • kwotę jaką chcesz wymienić
 • walutę na jaką chcesz dokonać wymiany
 • konto bankowe, na które chcesz otrzymać przelew zwrotny.

Pamiętaj, że konto bankowe, na które mają trafić pieniądze po wymianie walutowej, może być kontem osoby trzeciej, np. kogoś z rodziny lub kontem Twojego kontrahenta. Zamiast wypłaty środków na konto bankowe, otrzymaną walutę możesz także zachować w swoim portfelu walutowym w celu jej późniejszej wypłaty lub dalszej wymiany.

W następnym kroku, tuż przed zatwierdzeniem transakcji, należy pobrać aktualny kursy wymiany waluty. W tym celu należy wcisnąć przycisk "pobierz nowy kurs wymiany". Otrzymasz wtedy informację po jakim kursie dokonasz transakcji oraz jaką kwotę w danej walucie otrzymasz.

Będzisz miał 20 sekund na zatwierdzenie transakcji po wybranym kursie. Po upływie tego czasu konieczne będzie pobranie nowego kursu wymiany, który znów ważny będzie przez najbliższych 20 sekund. Zatwierdzenie transakcji przed upływem tego czasu spowoduje wykonanie wymiany waluty po pobranym kursie.

Przypominamy, że internetowy kantor wymiany walut KantorOcean.pl umożliwia Tobie wymianę walutową 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, dlatego w dowolnym wybranym przez siebie momencie możesz zalogować się do swojego konta w kantorze i dokonać zakupu lub sprzedaży waluty.


Wypłacaj pieniądze z portfela walutowego

Pieniądze, które posiadasz w swoim portfelu walutowym możesz w każdym momencie wypłacić na dowolne zdefiniowane przez siebie konto bankowe. Aby to zrobić wykonaj transakcję wypłaty, a następnie:

 • wskaż kwotę i walutę jaką chcesz wypłacić
 • wybierz konto bankowe, na które kantor ma wypłacić wskazaną kwotę.

Po wykonaniu transakcji wypłaty, obsługa kantoru odpowiedni zleci przelew na wybrane przez Ciebie konto bankowe.


Definiuj zlecenia stałe

Możesz zautomatyzować wymianę waluty poprzez utworzenie tzw. zleceń stałych, które w odpowiednim, ustalonym przez Ciebie momencie automatycznie zakupią lub sprzedadzą ustaloną przez Ciebie kwotę dowolnej waluty. Jeśli co miesiąc spłacasz ratę kredytu albo chcesz zakupić lub sprzedać daną kwotę waluty, kiedy jej kurs osiągnie interesujący Cię poziom, to zlecenia stałe ułatwią to Tobie. Możesz definiować następujące rodzaje zleceń stałych:

 • uruchamiane jednorazowo w ustalonym dniu i godzinie
 • uruchamiane cyklicznie - codziennie, co tydzień, co dwa tygodnie lub co miesiąc
 • uruchamiane jednorazowo w sytuacji kiedy kurs waluty osiągnie interesujący Cię poziom

Tworząc zlecenie stałe, które ma być uruchomione w danym dniu, możesz także ustawić, aby system wysłał do Ciebie e-mailem stosowne przypomnienie na jeden, dwa lub trzy dni przed datą uruchomienia zlecenia stałego.


Publikuj oferty sprzedaży społecznościowej

Jeśli posiadasz w swoim Portfelu Walutowym waluty obce, to możesz je także sprzedać innym użytkownikom naszego kantoru internetowego. Aby to zrobić opublikuj ofertę sprzedaży społecznościowej. W tym celu wystarczy podać kwotę oraz walutę jaką chcesz sprzedać oraz podać kurs, po którym chcesz dokonać sprzedaży. Po wciśnięciu przycisku "sprawdź" uzyskasz informacje o cenie jaką uzyskasz za swoją ofertę oraz jaką kwotę prowizji pobierze kantor w momencie zakupu Twojej oferty przez innego użytkownika. Teraz wystarczy już tylko opublikować ofertę.

Twoje oferty widzieć będą wszyscy inni użytkownicy kantoru, którzy swoje środki w Portfelu Walutowym posiadają na kontach kantoru w ramach tego samego banku co Ty. Każdy użytkownik przeglądający Twoje oferty może w każdej chwili zakupić opublikowaną przez Ciebie walutę. W momencie zakupu system przekaże do twojego Portfela Walutowego odpowiednią kwotę PLN odliczając ustaloną wcześniej prowizję kantoru.

O zakupie Twojej oferty przez innego użytkownika kantoru zostaniesz niezwłocznie poinformowany za pomocą specjalnej wiadomości e-mail wysłanej przez kantor na Twoją skrzynkę.

W każdej chwili możesz tymczasowo wyłączyć publikację dowolnej swojej oferty, a także wycofać ją całkowicie. Aby to zrobić wystarczy przejść do listy swoich ofert i przy wybranej pozycji wcisnąć przycisk włączania/wyłączania publikacji lub przycisk całkowitego wycofania oferty.


Kupuj walutę od innych użytkowników kantoru

Podobnie jak Ty, także inni klienci naszego kantoru internetowego mogą publikować swoje oferty sprzedaży społecznościowej, a co za tym idzie - Ty także możesz zakupić walutę od dowolnego użytkownika serwisu. Aby to zrobić, wystarczy przejrzeć listę ofert dla Ciebie. Jeśli zainteresuje Cię wybrana oferta, wystarczy wcisnąć widniejący przy niej przycisk "Kupuję!", a transakcja kupna zostanie natychmiast wykonana. System automatycznie pobierze od Ciebie odpowiednią kwotę PLN, a kwota zakupionej waluty trafi do twojego Portfela Walutowego.

System umożliwia zakup waluty tylko od użytkowników, którzy swoje środki finansowe posiadają na kontach tego samego banku kantoru, w którym Ty posiadasz swoje środki.

Masz do nas pytania?

Skorzystaj z centrum pomocy